+48 602-636-705   biuro@domy-modulowe.pl  PN - PT 8:00 - 16:00

faq

Na czym polega mobilność domków?

Mobilność domków polega na tym że w każdym momencie można go zabrać i przewieźć w inne miejsce i dalej cieszyć się z domku. Istnieją różne sposoby na przenoszenie domku w inne miejsce, w zależności od tego, czy jest to domek na kołach czy bez kół .

Czy w domku mobilnym całorocznym można mieszkać przez cały rok?

Nasze mobilne domki całoroczne wykonane są z płyty warstwowej o grubości 15 cm. Taka grubość sprawia, że są dobrze izolowane i nadają się do mieszkania całorocznego, tak samo wiosną, latem, jak i jesienią czy zimą.

Czy mieszkanie w domku mobilnym jest legalne?

Zgodnie z przepisami Prawa budowlanego, domek przenośny jako obiekt budowlany spełnia wymagania definicji obiektu tymczasowego, czyli przeznaczonego do czasowego użytkowania, jako że nie jest trwale połączony z gruntem. Jednak aby domek mobilny był domkiem stałym, należy wykonać słupki fundamentowe i domek zakotwić do fundamentów. W takim przypadku domek mobilny spełnia wymogi przepisu dotyczącego budynku rekreacyjnego na zgłoszenie. Mieszkanie w nim jest zatem w pełni legalne.


Jakie wymiary może mieć największy domek mobilny?

Domki mobilne wykonujemy w wielu wymiarach od powierzchni 18 do 48  metrów kwadratowych. Jeśli potrzebujesz większych wymiarów, zainteresuj się możliwością połączenia kilku domków w jedną całość.

Czy domki mobilne można ze sobą łączyć?

Domki mobilne można łączyć, ale trzeba to zaplanować wcześniej wybierając odpowiedni układ pomieszczeń. Musimy też wziąć pod uwagę to, że domek do 35 m2 jest stawiany na zgłoszenie. W przypadku połączenia domków  przekroczymy tą powierzchnię, a to wymaga już uzyskania pozwolenia na budowę.

Z czego zrobiona jest konstrukcja domku mobilnego?

Konstrukcja główna domku mobilnego jest wykonana ze stalowych profili zamkniętych, co daje dobrą sztywność domku, oraz gwarantuje długie i bezproblemowe korzystanie z domku przez lata.

Czy warto kupić używany domek mobilny?

Na pewno istotną sprawą jest cena domku mobilnego. Na rynku można kupić różnego rodzaju domki mobilne, domki kempingowe, mobilne domki letniskowe, ale zawsze trzeba zadać sobie pytania: „za ile?” oraz „czy warto?”. Domki mobilne są importowane z krajów europejskich w których są trochę inne temperatury zewnętrzne co wiąże się z cieńszą izolacją termiczną. Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz: domki są gotowe i mają już ścianki działowe, okna i drzwi, co nie zawszę będzie pasować do posiadanej działki. Kupując nasz domek mają Państwo gwarancję dobrej izolacji termicznej całego domku, oraz mają Państwo możliwość wyboru układu pomieszczeń czego niestety nie ma przy domkach używanych.

Jaki tani domek mobilny do 35 m2 kupić?

Na pewno taki, który będzie spełniał oczekiwania kupującego. Przede wszystkim należałoby skupić się na tym, aby był wykonany z dobrych materiałów i był dobrze izolowany. Dzięki temu nie będzie on generował zbyt dużych kosztów ogrzewania, co przy dzisiejszych cenach prądu jest to bardzo ważne

Czy domek na kółkach jest droższy od normalnego?

Wszystkie domki mobilne produkowane w naszej firmie są wykonane na ramie stalowej przystosowanej do montażu podwozia, natomiast od klienta zależy, czy będzie chciał domek z podwoziem, czy bez. Wszystko zależy od tego, czy planuje domek przestawiać, czy będzie stał w jednym miejscu. Jeśli domek będzie stał w jednym miejscu, to nie ma sensu ponosić dodatkowych kosztów kół, których nie będzie się używać.

Ile kosztuje domek mobilny 48 m2?

Cena domku mobilnego o powierzchni 48 m2 przekracza 100000 zł. netto i zmienia się w zależności od opcji wyposażenia, oraz dodatkowych elementów. Wszystkie szczegóły jesteśmy w stanie ustalić indywidualnie z każdym klientem.

Czy domek mobilny wymaga zgłoszenia lub pozwolenia?

Domki rekreacyjne do 35 m2 wymagają zgłoszenia w Starostwie Powiatowym, natomiast domki o większej powierzchni wymagają otrzymania pozwolenia na budowę.

Gdzie można postawić domek mobilny?

Domki mobilne można postawić wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba. Można to zrobić na przykład na ogródkach działkowych, działce rekreacyjnej, działce budowlanej, czy też na działce  rolnej.

Kto produkuje domki mobilne w Polsce?

W Polsce jest wiele firm produkujących domki przenośne. Przed zakupem warto jednak sprawdzić, czy domki spełniają nasze oczekiwania, a także, czy są robione na stabilnej, stalowej ramie. Dobry producent domków mobilnych zadba również o to, aby posiadały one odpowiednią izolację termiczną.

Czym się różni domek mobilny od holenderskiego?

Miedzy domkami mobilnymi naszej produkcji, a domami holenderskimi jest kilka podstawowych różnic. Główną różnicą jest na pewno grubość izolacji termicznej i wysokość wewnątrz domku. Nie bez znaczenia jest także sposób ich wykonania. Produkujemy domki z płyt warstwowych, natomiast domki holenderskie są wykonane z płyt drewnopodobnych.

Czy warto kupić tani domek mobilny? 

Tak, jak najbardziej. Tanie domki mobilne przy dzisiejszych cenach wynajmu mieszkań są alternatywą na obniżenie kosztów mieszkania, a zarazem zapewniają namiastkę własnego domu.

Jaka temperatura w domku mobilnym?

W domkach na kołach naszej produkcji jest wiele rodzin, które mieszka na stałe przez cały rok i są bardzo zadowoleni. Dzięki dobrej izolacji termicznej w domku mobilnym utrzymywana jest temperatura jak w normalnym domu.

W jaki sposób ogrzewać domek mobilny?

Domki mobilne całoroczne standardowo są wyposażone w grzejniki elektryczne z termostatem, lub za dodatkową opłatą klimatyzację z opcją grzania.

Czy w domku na kółkach można mieć klimatyzację?

Domki jak najbardziej mogą być wyposażone w klimatyzację. Jest to opcja wyposażenia dodatkowego, która bez najmniejszych problemów może zostać dodana do Twojego domku.

Jak wygląda kwestia kanalizacji w domku mobilnym?

Domki mobilne są wyposażone standardowo w instalację hydrauliczną i kanalizacyjną. Przyłącza są umiejscowione od dołu domku